KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13803266
nr 1380 3266
Folke Karlsson
(1907-1984), Sverige
Blandteknik, Signerad, stadsmotiv. Motivet: 32x23cm, yttermått inklusive ram: 51x44cm
Folke Karlsson, svensk målare och tecknare född 1907, död 1984.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 februari 2021
kl 19:02:30
20/2 19:45:55
Folke Karlsson
Läs mer om Folke Karlsson